Halina Rybak-Gredka

Przeskocz nawigację.

(24-09-2005, 14:15) Nowa nadzieja

„Jako dobrzy szafarze różnorakiej łaski Bożej służcie sobie nawzajem tym darem, jaki każdy otrzymał.”
1 List św. Piotra ( 4,10)

W czasie ciszy, po wędrówce po „klasycznych” Włoszech rozpocznę cytatem z utworu Jana Pawła II Myśląc Ojczyzna : „Ziemio, która nie przestajesz być cząstką naszego czasu. Ucząc się nowej nadziei, idziemy poprzez ten czas ku ziemi nowej. I wznosimy ciebie, ziemio dawna, jak owoc miłości pokoleń, która przerosła nienawiść”.


Wenecja, Asyż, Rzym, Florencja, to takie miasta, w których można się zgubić, a piękne zakątki same będą się rozwijać jak pawie ogony. Co krok olśnienie. Prawdziwe cuda, które uwiarygodniają ludzką wędrówkę.


Na takim tle historycznej scenerii znika prozaiczność czasu. Potrzeba jeszcze sporo przemyśleń, aby pokusić się na podsumowania z tej wycieczki, przeplatanej zresztą bardzo osobistymi wrażeniami. Bo nie do opisania są chwile przy grobie Jana Pawła II, zetknięcie ze spuścizną św. Franciszka w Asyżu, audiencja na Placu św. Piotra, błogosławieństwo...


Wtapiając się w potęgę historii i niezwykłą energię miejsc, zapomina się o codzienności. A ona jednak tu czeka. Dzisiaj jest dom, a jutro znowu się dokona. W jakiej ojczyźnie chcemy dalej żyć?


Czy będzie to kraj otwarty na nowe pomysły, nowe inicjatywy, uwalniający energię ludzi? Kraj dla ludzi przyzwoitych i uczciwych, zrywający z przywilejami i wypleniający mechanizmy korupcji? Czy wreszcie będzie to państwo odpowiedzialne, uwalniające pracę i przedsiębiorczość?
Wierzę, że tak, tak, tak, tak.


[powrót]

Komentarze:

26-09-2005, 11:58 Gall Anonim

Wiara czyni cuda! Pozdro!
Dodaj komentarz:
ilość odwiedzin:  2078706