Halina Rybak-Gredka

Przeskocz nawigację.

(15-09-2005, 13:21) Nierozłączka

„Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku”
Przysłowie chińskie

Powyżej wydzieranka Jacka Golonki. Czas na projekt "Nierozłączka"!?


A ja? Czuję się jakoś dziwnie podekscytowana. Taki stan bywał moim udziałem tylko przed bardzo ważnymi, życiowymi zdarzeniami. Co ma się teraz zadziać?...


Pierwsze kroki w urzeczywistnianiu literackiej wizji, jeszcze z czasów młodości, już poza mną. Zaczęłam...


Książka, którą zaczęłam wreszcie pisać, przyniesie obraz psychologicznej rewolucji jednostki, na tle zmieniającej się współczesności. Takie właśnie przemiany, zwielokrotnione masowością zjawiska w epoce Jana Pawła II, dają nowe światło na możliwości odnajdywania samego siebie na życiowym szlaku i tego, co odebrał nam skomercjalizowany świat.


Istnieją dwa podstawowe sposoby życia. Pierwszy to "posiadanie", związane ze sferą wartości materialnych, a drugi to "bycie", które manifestuje się różnymi formami dzielenia się i zakorzenione jest w miłości. Teza, iż oparcie się na tym drugim rytmie życia, to droga słuszna i jedynie sensowna, jest w obecnej dobie, coraz mocniej akcentowana poprzez działania wielu ludzi.


Nieoczekiwany finał odsłoni osobisty wymiar dzieła, bo będę pisać w końcowej fazie już „na żywo” i wprost. Zaczynam pisać, aby przemienić tęsknotę w spełnienie, a doświadczenia uczynić pożytecznymi dla innych i przydatnymi w omijaniu życiowych pułapek.


Wiem, że odnajdziecie Państwo w tej książce, jak w zwierciadle, wielki kawałek własnych przeżyć, bo wszystkie historie życia i miłości są do siebie takie podobne...


Jeden tydzień mnie tutaj nie będzie. Jeszcze jedna, krótka podróż. Rzym, audiencja, grób Ojca.


Po drodze trochę niezwykłych wspomnień. Rzut oka na Wenecję, Pizę, Asyż, Florencję...


Pozdrawiam najserdeczniej - wszystkich czytelników mojego dzienniczka.


Szczególnie ściskam moją klasę. Bardzo mi Was brakuje dzieciaki...


[powrót]

Komentarze:

Brak komentarzy

Dodaj komentarz:
ilość odwiedzin:  2078700