Halina Rybak-Gredka

Przeskocz nawigację.

(30-03-2005, 20:52) Cieszę się, że teraz...

"Trzeba współczuć tym, którzy przegrywają. Trzeba wspierać biednych. Ale nie zapomnijmy dodawać otuchy ludziom czynu..."
Vince Lombardi

Bardzo aktywny czas. Projekty związane z Eko-przystanią, rozmowy: z firmami, które mogą pomóc w jej tworzeniu, w "ochronie środowiska". Projekt do "kultury", pismo do prezydenta. Dalej rozmowy w poligrafii dotyczące wydania Literackich Emisji Młodych. Jeszcze list do pani Dymnej "...Piszę i jestem niezmierne wzruszona, w jakiś sposób czując, jak Pani go odbierze. Wczoraj trafiłam na stronę fundacji i odtąd cały czas noszę w sercu te słowa. Piszę je może trochę chaotycznie, ale mam nadzieję, że lektura naszej witryny przybliży to, co niedopowiedziane. Przesyłam Pani niezwykłą radość, jaką daje możliwość pierwszego kontaktu, wiele serdeczności i najpiękniejszych ludzkich uczuć."


Jutro ostatni dzień złożenia CIT 8. Ułamki, wektory i całki...I co jeszcze. Ile gdzieś umknęło? Kogoś już nie słyszę. Kilka centymetrów ratuje mnie przed zderzeniem... Nie ustąpiłam pierwszeństwa. Sygnał?


Myślę dziś o Piotrze. Ma 23 lata. Swoje życie tylko w swoich rękach. Tyle różnych działań. Napisałam o nim w podróżach
Jak daleko zajdą tacy ludzie. Pozytywni. Odważni. To bardzo ważna cnota, bo pozwala zachować wszystkie pozostałe.


Przypominam sobie ten zwrotny czas, w dojrzałym już życiu. Swoisty, wieloletni "kurs", co otwierał oczy. Mówiłam: "Szkoda, że dopiero teraz". Ktoś powiedział: "Ciesz się, że już teraz". Właściwe myślenie. Można się z nim rodzić. Można się go uczyć! Bardzo dobra wiadomość. Wcale nie jest późno. Doprowadzić pracę do końca.
Jakby na to nie patrzeć szukam wokół orłów, bo czas na duplikacje...


[powrót]

Komentarze:

17-04-2011, 22:22 maria

Literko "S",gdzie byłaś sześć lat temu?
31-03-2011, 07:55 S.

W szóstą rocznicę należy się gigantcałus. Tylko owo "niedopowiedziane" wciąż, do dziś, pozostawiasz niedopowiedziane. Przepraszam, CIT-8 bezwarunkowo jasny. A możem zbyt leniwy, by czytać wielokroć każdą literkę, aż zrozumiem? Albom zbyt przygłupi dodatkowo? Nie, Królowo, nie. Po prostu "niedopowiedziane" wciąż niedopowiedziane pozostawiasz. Również w tym co dziś datowane mam radość czytać.
Dodaj komentarz:
ilość odwiedzin:  1664472