Halina Rybak-Gredka

Przeskocz nawigację.

(26-03-2005, 21:17) Wielkanoc 2005

"Doprawdy to nadzwyczajna Noc, w której promieniejący blask zmartwychwstałego Chrystusa pokonuje ostatecznie moc ciemności zła i śmierci oraz rozpala w sercach wierzących nadzieję i radość"
Jan Paweł II

Wspominanie i świętowanie tej głównej tajemnicy wiary rodzi również konieczność jej realizacji w konkretnej rzeczywistości życia. Tyle już razy przeżywałam Wielkanoc, ale wciąż stoi przede mną zadanie zrozumienia tego, co się wydarzyło.Częste noszenie własnego krzyża i odczuwanie jak rozsypują się w proch różne fałszywe oczekiwania, różne oczywistości i wyobrażenia, nakierowują myśli i działania we właściwa stronę. Film Pasja - myślałam przed rokiem, że wystarczy obejrzeć go tylko raz. Może z okazji Świąt Wielkanocnych warto raz jeszcze sobie uświadomić, że historia tamtych dni to w jakimś sensie historia naszego życia. Przedziwna prawda o ziarnie pszenicy jest zgoła wstrząsająca, ale jak wielka nadzieją.


Życzenia pogodnych Świąt, pełnych optymizmu i nadziei, wypełnionych radością, jaką daje możliwość przebywania z najbliższymi.


[powrót]

Komentarze:

31-03-2011, 07:55 S.

Nawet lokalni misjonarze tak myśleć nie potrafią.
Dodaj komentarz:
ilość odwiedzin:  1664467