Halina Rybak-Gredka

Przeskocz nawigację.

(25-08-2013, 18:54) Powszednio i świąteczne

Ok­ruszek zauważysz, gdy obrus świąteczny.

Moja Jura! Znów w kompozycji natury. I już w mimozach cykają świerszcze na uroczysku. I już jarzębiny czerwone, szkli się na skałkach rosa. Fiolecą się jałowce i tarniny. Jeżyny spływają sokiem. Pachnie las i dojrzewa lato, delikatnieje słońce. Kocham takie chwile, miejsca, gdzie człowiek czuje harmonię świata i ducha przyrody. Swoją misję i życia prostotę.

Ale, oto odpalam notebooka i cóż widzę? Znowu! Skandal w Będzinie, tym razem na całą Polskę. Czy mnie to w ogóle zaskakuje i dziwi? "Mądrość mówi, że władza, to służba i obowiązek, a głupota, że wywyższenie i korzyści." Może wreszcie wielu ludzi w moim uroczym, zagłębiowskim mieście przejrzy na swoje oczy.

Wakacji jeszcze tydzień i powrót do zawodu, z powołania nauczycielka przecież. Wychowałam się w bieszczadzkiej leśniczówce, w rodzinie wielodzietnej. Na polach pachniały pory roku, w lasach szumiała zieleń. W domu ręce dzieci sięgały po książki. Było ich na półkach pełno, bo najważniejszą inwestycją dla moich rodziców była nauka dzieci. Tak to zakodowałam i podaję dalej. Tak tamto piękno i dobro wędruje sobie ze mną. I wrażliwość. Ta na drugiego człowieka popchnęła mnie do konkretnych działań: powołania organizacji pożytku publicznego, świetlicy z której skorzystało już 210 dzieci, pokazania 860 najmłodszym mieszkańcom Będzina uroku bałtyckich plaż, odkrywania marzeń młodych ludzi i rozwijania talentów, wspierania ich w zdrowiu i w chorobie.

Dlaczego o tym wszystkim dziś piszę? W wigilię 9-lecia Stowarzyszenia Dzieciom Będzina (teraz już Stowarzyszenia "Dobre ręce) jakoś mi refleksyjnie i miękko. 26 sierpnia 2004 roku powołałam do życia z pomocą 14 ludzi (†Anna Grzybek, Blanka Cichoń, Bogumiła Dudyńska, Maria Jędrusiak, Jacek Golonka, Janina Nawrocka, Urszula Pluta, Halina Hejnowska, Bożena Lach, Magdalena Piwkowska, Anna Michałek, Piotr Lipiński, Małgorzata Zielińska, Anna Jakubik) organizację non profit, która dobrymi uczynkami zapisuje już tyle kalendarzy! To dla mnie wyjątkowa i wzruszająca chwila. Widzę setki dzieci i setki ludzi wrażliwych, oddanych, czułych. O dzisiejszej organizacji tutaj.

Moi kochani Państwo, mili Czytelnicy, Przyjaciele. Chcę jeszcze dzisiaj napisać o tym, że dzięki Wam, dzięki Waszemu wskazaniu 1% podatku za 2012r. świetlica dla dzieci "Jesteśmy razem" przy ul. Modrzejowskiej 89/1 w Będzinie będzie nadal funkcjonować! Cieszą się mali podopieczni, cieszą się rodzice dzieci potrzebujących leków, rehabilitacji, wsparcia! Urzędy Skarbowe przekazały Stowarzyszeniu "Dobre ręce" środki w kwocie
54 303,08 zł. Pragnę Wam tak ogromnie, tak świątecznie, po prostu z całego serca powiedzieć "dziękuję", posłać wiele ciepła, dobrych uczuć, radosnych promieni. A dzieci, które kochają cierpliwie, dziękują Wam najczulej.


[powrót]

Komentarze:

27-08-2013, 10:19 Jacek Golonka

W tegorocznych jesiennych wyborach.....górą fioletowi...... :-)
Dodaj komentarz:
ilość odwiedzin:  2078701