Halina Rybak-Gredka

Przeskocz nawigację.

(24-01-2013, 19:26) Lepiej być szczęśliwym...

"Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje." Mt 6,21

Wolę być szczęśliwa niż mieć rację. Wszyscy, którzy mnie dobrze znają, wiedzą, że to mój sposób na drobiazgi, niewiele znaczące sprawy. W świecie codziennych zdarzeń, poruszaniu się właśnie tu i teraz, współistnieniu w bieżących klimatach, gdzie częste manipulacje i zło nieokiełznane, to wyjątkowo cenna dewiza, dar niebios. Skarb, który pozwala się cieszyć, być ponad, oddychać inaczej, spokojnym wzrokiem patrzeć w oczy drugiego człowieka. Namawiam, gorąco zachęcam do obrony własnego obszaru, życia w zgodzie ze samym sobą, szacunku dla osobistego terytorium, prawa do godności, wyborów, szczęścia.

No, bo po co, na przykład, jeszcze rozważać sprawy, na które nie mam wpływu? Pytać, jakie ma być moje miasto i kraj w którym żyję? Po co zadawać to pytanie głośno i na poważnie? Czy w Będzinie Komoniewskich ktoś jeszcze przerywa milczenie? Czy w kraju Rydzyka jest miejsce na miłość i tolerancję? I kto w moim mieście nie boi się inwigilacji, w kraju nie zmęczył się polityką walki?

Wolność bywa gdzie indziej, przede wszystkim w prawdzie. I w sobie ją jeszcze znajdziesz! Przyszłość skierowana na odwagę i to, co w człowieku czyste, najlepsze. I nieustanny rozwój jeszcze, bez ugiętego karku. A życie soczyste jest i takie piękne! I ono czeka, czeka, czeka na Ciebie także...:)

Kochani! Zbliża się czas deklaracji 1%? Dla Was to tylko wpisanie numeru KRS 0000219000 w formularzu PIT. Dla wielu dzieci, to... no właśnie – ZOBACZCIE TO SAMI! > Oglądajcie, polecajcie, podajcie dalej...


[powrót]

Komentarze:

11-02-2013, 23:19 Ryszard

Tak czasami trzeba stanąć obok mimo wyczuwalnej niesprawiedliwości.Nie zawsze da się naprawić świat i wykrzyczeć prawdę.Polityka kolesiów i zasada "trzeba go wyrzucić z naszej piaskownicy, bo jest BE" jest ciągle obecna WSZĘDZIE.
25-01-2013, 09:25 44/666

Czy to pierwszy krok do Pani Wielkości, czy to już Wielkość Prawdziwa? Wspaniałość na pewno. I oczywiście pamiętamy o 1%!
Dodaj komentarz:
ilość odwiedzin:  3113546