Halina Rybak-Gredka

Przeskocz nawigację.

(05-12-2012, 17:54) Dobre ręce

"Aby zobaczyć więcej piękna, należy dotrzeć bliżej świadomości, która istnieje w niebie." James Redfield

Stowarzyszenie Dzieciom Będzina działa już od 2004 roku. Wspiera potrzebujące dzieci i młodzież, wyrównuje szanse edukacyjne, organizuje imprezy kulturalne, realizuje projekty międzynarodowe, integracyjne. Od 2006 roku prowadzi świetlicę socjoterapeutyczną dla 30 dzieci. Wtedy też zainicjowało Bank Podręczników mieszczący się w bibliotece, gdzie potrzebujące dzieci i młodzież mogą na cały rok szkolny wypożyczyć podręczniki. Organizowało przez 6 lat kolonie letnie nad morzem, łącznie dla ponad 700 dzieci i młodzieży. Skupia 50 członków, wielu wolontariuszy oraz ludzi dobrej woli, którzy wskazują tę właśnie organizację pożytku publicznego do przekazania 1% podatku w rocznym PIT. Dzięki temu działa nadal świetlica dla dzieci zwana Ośrodkiem "Jesteśmy razem", która od 2 lat prowadzona jest wyłącznie z funduszy pozyskiwanych od darczyńców. Dzięki temu Stowarzyszenie i jego podopieczni nie pozostają samotną wyspą wyizolowaną przez lokalne władze, ale prężną, rozwijającą się strukturą.

W roku 2012 Stowarzyszenie realizowało 4 projekty Funduszu Rozwoju Systemu Edukacji w ramach Programu "Młodzież w działaniu", łącznie w czasie ponad 1 miesiąca gościło w Będzinie 100 młodych ludzi z 20 krajów, wzbogacających klimat miasta, korzystających z lokalnych usług. To była niewątpliwie poza realizacją szerokiego spektrum celów, także olbrzymia promocja kraju, regionu, miasta. Nasuwa się tu pytanie, dlaczego ani słowa nie napisały o tym lokalne media?

Wychodząc potrzebom na przeciw doszło obecnie do rozszerzenia wizji, strategii działania. Także do zmiany nazwy organizacji na Stowarzyszenie "Dobre ręce". Misja i KRS 0000219000 pozostały niezmienne. Ręce otwarte ku dziecku, człowiekowi, ku ludziom symbolizują ciepło, dobro i szlachetność. Chcemy w tej formule podejmować najwartościowsze działania, skupiając się na triadzie "prawdy, dobra i piękna".

ZAPRASZAM na film dokumentalny JESTEŚMY RAZEM, opisujący historię i działania Stowarzyszenia Dzieciom Będzina, które przekształciło się w Stowarzyszenie "Dobre ręce".


[powrót]

Komentarze:

Brak komentarzy

Dodaj komentarz:
ilość odwiedzin:  3113560