Halina Rybak-Gredka

Przeskocz nawigację.

(29-06-2012, 13:42) Zakończenie

I bywajcie… w miejscach najbardziej zwyczajnych, gdzie my ludzie możemy tworzyć… niezwyczajne chwile.

Moje przemówienie na zakończenie roku 2011/2012:

Witam wszystkich na uroczystości zakończenia roku szkolnego, w dniu, w którym po pracowitych miesiącach następuje zbieranie plonów, a dzwonek brzmi na odpoczynek. Jeszcze tylko trochę podsumowań i zostaną z nami wspomnienia.

Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły, przyjaciele! Ten dzień i dla mnie jest wyjątkowy, ponieważ kończę wypełnianie służby na stanowisku dyrektora. Mija 5–lat pracy na rzecz sukcesu innych, pomagania w rozwoju, budowania i tworzenia dobrej placówki.

Cieszę się, że zostawiam ją w dobrej kondycji,lubianą przez uczniów, cenioną przez wielu rodziców, piękną, kolorową, bardzo dobrze wyposażoną w nowoczesny sprzęt, pracownie, bazę rekreacyjną, z wypracowanym, zintegrowanym systemem edukacyjnym. Możemy być dzisiaj dumni, że przynależymy do europejskiej szkoły na miarę XXI wieku, e-szkoły, ubiegającej się o uzyskanie prestiżowego Znaku Jakości Interkl@sa, gotowej do III Panelu SUS i uzyskania elitarnego tytułu Lidera Szkół Uczących Się, uczestniczącej w wielu unijnych projektach, pozyskującej duże środki zewnętrzne wspierające rozwój. Stworzyliśmy kreatywne środowisko podejmujące cenne inicjatywy, realizujące własne projekty, innowacje, organizujące wielkie i mniejsze ale niezapomniane imprezy. Zmierzamy w najlepszym kierunku - szkoły wspierającej ucznia i sukcesu.

Praca MZS nr 4 im. Noblistów Polskich w Będzinie jest wysoko oceniana przez organ nadzorujący realizację zadań dydaktyczno-wychowawczych. Także przeprowadzony w jednostce przez UM audyt problemowo-finansowy wykazał, że placówka prowadzona jest bez większych uchybień.
Prawda - jest czymś lub kimś, a jej kryterium sprawdza się w praktyce. Nie ma więc potrzeby więcej o tym wszystkim opowiadać, zwłaszcza gdy Wy, nasi kochani uczniowie, czekacie na swoje wakacje. Więc krótko;)

Macie za sobą czas, w którym przeważnie świetnie się uczyliście. Pracowaliście bardzo efektywnie. Jesteśmy usatysfakcjonowani dobrymi wynikami egzaminów zewnętrznych oraz wysoką średnią ocen. Wielu z Was otrzyma dzisiaj świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Najlepsi z najlepszych otrzymają statuetki szkoły. Wielu z was wygrywało zmagania w konkursach wiedzy, artystycznych i sportowych - promując szkołę i miasto. Dziękuję Wam za całokształt, dziękuję za pracę, dobrą energię, zaufanie i wiarę.

Wszystkie osiągnięcia i uczniowskie wyniki, to także wielka zasługa kadry pedagogicznej. Dziękuję nauczycielom za mozolny trud, pracę dydaktyczno-wychowawczą i zaangażowanie. Podsumowując te lata stwierdzam, że okazaliśmy się dobrym zespołem. I za to Wam szczerze dziękuję!

Słowa uznania kieruję również do Was drodzy Rodzice. Byliście i jesteście dobrymi partnerami we wspólnych poczynaniach, wspieracie nas działaniem wychowawczym, rodzicielską opieką. Dziękuję Radzie Rodziców i tym wszystkim rodzicom, którzy włączali się w życie szkoły, wspierali ją życzliwością, budowali.

Dziękuję Przyjaciołom szkoły, którzy byli z nami nie tylko w dobrych chwilach pełnych blasku, tworzyli klimat, wzmacniali autorytetem. Zawsze przewodził im tak nieprawdopodobnie witalny i serdeczny prof. Włodzimierz Wójcik.

Dziękuję szkolnej administracji za fachowość i kompetencje oraz wszystkim pracownikom szkoły za sumienne wypełnianie obowiązków. Przyczyniliście się do tego, iż czas płynął nam w dobrej atmosferze.

W szczególny sposób zwracam się do uczniów klas szóstych oraz trzecich gimnazjum. Za chwilę wejdziecie w kolejny, etap edukacji. Jesteście do niego przygotowani. Szkoła wyposażyła Was nie tylko w odpowiednią wiedzę, umiejętności, a mam nadzieję, także w wartości etyczne i odwagę.
Dla Was absolwenci gimnazjum kończy się pewien etap i rozstajecie się ze szkołą. Przeżywaliście w niej swoje pierwsze uczniowskie radości i kłopoty, pod okiem nauczycieli wzrastaliście i dojrzewaliście. Przed Wami nowa szkoła, koledzy, pedagodzy. Wierzę, że będą to piękne miejsca. I dobrzy ludzie. I tego Wam dzisiaj życzę!

Na finał, dziękuję całej szkolnej społeczności za dobrą współpracę, otwartość, kreatywność, cierpliwość, determinację w działaniach na rzecz placówki oraz codzienną życzliwość.
Kończąc, życzę wszystkim słonecznych, prawdziwie bezpiecznych i pełnych radości wakacji. A na przyszłość dużo szczęścia, pomyślności i zdrowia.
Bardzo dobrze, że wszyscy jesteście. I bywajcie… w miejscach najbardziej zwyczajnych, gdzie my ludzie możemy tworzyć… niezwyczajne chwile.

ZAPRASZAM: na 20 min. film Vivat Pani Dyrektor! zawierający m.in. fragmenty mojego przemówienia, wystąpienie prof. Włodzimierza Wójcika, otwarcie Pracowni Polonistycznej.

ZAPRASZAM: do wysłuchania nagranej na uroczystości specjalnej, dedykowanej mi piosenki "Szkoła na Nobla" (słowa: Jacek Golonka, muzyka i wykonanie: Roger Karwiński. Szkoła na Nobla/Roger Karwiński

GALERIA ZDJĘĆ

[powrót]

Komentarze:

02-07-2012, 09:52 Iwona Płątek (iplatek@poczta.onet.pl)

Bardzo wzruszyły mnie Twoje słowa skierowane do społeczności szkolnej. Jesteś WIELKA !!! JAKBY WSZYSCY DYREKTORZY SZKÓŁ BYLI TACY JAK TY, TO ŻYLIBYŚMY W PIĘKNIEJSZEJ RZECZYWISTOŚCI...
30-06-2012, 21:19 Jacek Golonka

Ciemne włosy... ale białe złoto...
30-06-2012, 16:57 włodzimierz (wlodzimierz-wojcik@neostrada.pl)

Znakomita Szkoła, bo Dyrektor Halina Rybak-Gredka jest pedagogiem najwyższej klasy. Grono pedagogiczne na wysokim poziomie.
30-06-2012, 07:21 Marcin Lazar (marcinlazar@op.pl)

Jak zwykle... z klasą
Dodaj komentarz:
ilość odwiedzin:  1855494