Halina Rybak-Gredka

Przeskocz nawigację.

(19-06-2009, 19:59) Zakończenie

Przemówienie na koniec roku szkolnego 2008/09

Dzień dobry Uczniowie i Nauczyciele, Szanowni Rodzice, Mili Państwo. Bardzo serdecznie wszystkich witam w dzień zakończenia kolejnego roku szkolnego. Oto jest, nadszedł tak wyczekiwany ostatni dzień. Tuż, tuż wakacje, ale jeszcze chwila podsumowań i zbierania plonów, a dla niektórych chwile rozstania.

Drodzy uczniowie! Upłynął kolejny rok pełen dokonań, osiągnięć dużych i małych. Pracowaliście bardzo efektywnie. Najlepsi z najlepszych otrzymali na miejskich uroczystościach nagrodę Prezydenta Miasta Będzina – to było aż ośmiu uczniów naszej szkoły. Kolejna ósemka otrzyma dzisiaj statuetki - naszej szkoły podstawowej, zwane "Super 9" oraz statuetki gimnazjum, jak przystało na szkołę im. Noblistów Polskich zwane "Noblikami". Wielu z Was za chwię otrzyma świadectwa z wyróżnieniem a uczniowie ze średnią ocen, co najmniej 5,0 i wzorowym zachowaniem nagrody książkowe. Wszystkie nagrody ufundowane zostały przez Radę Rodziców.

Bardzo jesteśmy dumni i usatysfakcjonowani dobrymi wynikami egzaminów zewnętrznych naszej szkoły, sprawdzianu szóstoklasisty i egzaminami gimnazjalnymi oraz wysoką średnią ocen.

Wielu z was wygrywało zmagania w konkursach przedmiotowych, artystycznych, teatralnych, sportowych - promując szkołę i miasto. Nasza szkoła otrzymała w tym roku wyróżnienie od władz miasta, Prezydenta Miasta Będzina oraz Naczelnika Wydziału Edukacji za: przygotowanie panelu i uzyskanie drugiego tytułu Szkoły Uczącej Się, organizację Wielkiego Balu Karnawałowego, turnieju tanecznego o zasięgu regionalnym "Baw się i tańcz", konkursu powiatowego "Liga matematyków", konkursu recytatorskiego dla uczniów klas I-III oraz za realizację programów CEO.

Te wszystkie osiągnięcia i uczniowskie wyniki to przede wszystkim wielka zasługa kadry pedagogicznej. Gorąco dziękuję nauczycielom, za całokształt pracy dydaktyczno-wychowawczej, dobre wyniki tej pracy oraz zaangażowanie w życie szkoły.

Słowa uznania kieruję do Was drodzy Rodzice. Byliście i jesteście dobrymi partnerami we wspólnych poczynaniach, cierpliwie wspieracie nas działaniem wychowawczym, rodzicielską opieką. Mamy świadomość, że bez tej Waszej opieki i bez Waszego wsparcia, niewiele można uczynić, bo program wychowawczy szkoły musi iść w parze z wychowaniem w rodzinie.

Dziękuję Radzie Rodziców, która czuwała, towarzyszyła, pomagała. Na ręce pani przewodniczącej składam podziękowania za wytrwałość i wsparcie w każdej sytuacji tego wymagającej, fundowanie uczniom przejazdów, zakup pomocy naukowych, nagród, wspieranie uczniowskich imprez. Jednocześnie z troską myślimy o wrześniowym zakończeniu tej kadencji.

Dziękuję wszystkim pracownikom szkoły za tegoroczną pracę. Dziękuję władzom gminnym i oświatowym za życzliwy nadzór i dobre prowadzenie.

W szczególny sposób chcę zwrócić się dziś do uczniów klas szóstych. Stajecie się dziś absolwentami SP. Łezka się w oku wychowawców kręci, bo to oni najlepiej, najbliżej obserwowali jak dorastacie, stajecie się coraz mądrzejsi, więksi. Na szczęście nie musimy się rozstawać. I jeszcze w gimnazjum będziemy mieć z was pociechę.

W szczególny sposób zwracam się także do uczniów klas trzecich, dla których ten dzień zakończenia roku szkolnego jest dniem pożegnania naszej szkoły. Za chwilę wejdziecie w kolejny, etap edukacji. Cieszymy się, bo wiemy, że jesteście do niego całkiem dobrze przygotowani! Szkoła wyposażyła Was nie tylko w odpowiednią wiedzę i umiejętności, a mam nadzieję, że też w potrzebną człowiekowi odwagę i wiarę, także w samego siebie.

Jednocześnie wiem, że kończy się pewien etap w waszym życiu, że rozstajecie się ze szkołą, w której przeżywaliście swoje pierwsze uczniowskie radości i kłopoty, w której pod okiem tak dobrze znanych wam nauczycieli wzrastaliście i dojrzewaliście. Przed wami nowa szkoła, nowi koledzy i nauczyciele. Czekaliście na ten "dorosły" moment? A jednak? Każdy w mniejszym lub większym stopniu przywiązuje się do miejsc z najmłodszych lat. Pojawia się lub pojawi tęsknota za tym, co było i minęło. I nie jeden raz w waszych myślach zaświta to króciutkie słowo – "żal", bo każdy z was zostawia w tej szkole jakąś cząstkę siebie. I choć zapewne wkrótce spotkacie miejsca piękniejsze, ale pamiętajcie, że to, wszystko tutaj jest po prostu Wasze!

Szanowni Państwo, mili nam uczniowie. 22 lipca tego roku minie 50 lat łagiskiej szkoły w tym budynku. I tak wchodzimy w rok wielkiego jubileuszu. Przy uroczystych okazjach warto sięgać po najwyższe wyzwania. Przygotowujemy się, więc do obchodów 50-lecia na dzień 17 października, w którym szkoła zaprosi w swoje progi dawnych pedagogów, licznych absolwentów, uczniów oraz przyjaciół i rodziców. Budujemy jednocześnie na tę okoliczność żywe, użyteczne miejsce dla następnych pokoleń - nową pracownię uczniowską na miarę XXI wieku (fizyczno chemiczna im. Marii Curie Skłodowskiej, jednej z naszych patronek) ciągle licząc na życzliwe dary.

I na finał, chcę podziękować całej szkolnej społeczności podejmującej współpracę, za otwartość, kreatywność i determinację w działaniach na rzecz tej, przecież naszej wspólnej placówki.

Kończąc, życzę wszystkim cudownych, prawdziwie bezpiecznych i radosnych wakacji. Obyśmy wszyscy spotkali się we wrześniu zdrowi i wypoczęci, a przede wszystkim naładowani masą dobrej, pozytywnej energii.

A ostatnie słowo należy do profesora Włodzimierza Wójcika, który przesłał nam takie życzenia:

"Zakończenie roku 2008/2009 jest dla mnie, jako absolwenta łagiskiej szkoły, wielkim świętem. To jest oczywiste, że myślami i całym sercem w dniu 19 czerwca br. jestem obecny w murach tej naszej kochanej placówki, położonej w romantycznym parku pośród niezapominajkowych kwiatków. Nie mogąc uczestniczyć w uroczystości osobiście, przesyłam Pani Dyrektor Mgr Halinie Rybak-Gredce, Zespołowi Pedagogicznemu i Służbom Administracyjnym serdeczne gratulacje wielorakich osiągnięć, które przynoszą chlubę i budują dobre imię Łagiszy.
Pozdrawiam uczniów Szkoły, których nazywam moimi młodszymi koleżankami i kolegami. Życzę Wam uroczych, cudownych wakacji, miłych wrażeń i bezpiecznego powrotu do rodzinnego domu. W sumie życzę Wam dobrego życia. Przybijmy sobie – jak to jest w naszym zwyczaju – tradycyjną „piątkę”. Hej! Mam nadzieję, że nowy rok szkolny przywitam osobiście razem z Wami."


[powrót]

Komentarze:

29-07-2009, 11:05 obecny ucz.

Jak dobrze, że jesteś "były". O ile w ogóle miałeś taką szansę...
28-06-2009, 20:34 B.Uczeń


No właśnie jw. Heheee!
24-06-2009, 19:54 Jacek Golonka

Wiem chyba lepiej od Ciebie jakie są możliwości pisarskie Pani Haliny...
Jacek Golonka piszący już przez 30 lat...:)
24-06-2009, 19:21 Halina Gredka

Wielkie dzięki.
24-06-2009, 16:13 B.Uczeń

Sama nigdy w życiu by tego nie napisała!
21-06-2009, 00:22 Aquarium

Świetne przemówienie - jak zawsze! Pozdrawiam!
Dodaj komentarz:
ilość odwiedzin:  1977870