Halina Rybak-Gredka

Przeskocz nawigację.

(14-04-2009, 08:35) Krajobraz

"Gdyby życie było rajem, można by było obejść się bez lęku i bólu."Antoni Kępiński

Błyskawiczna zmiana krajobrazu. Pory roku szaleją na lądzie, w powietrzu, w wodzie. Przebijają się w zieleniejących z dnia na dzień trawach, rozśpiewanych ptakach, ożywających roślinach, drzewach, żółtych forsycjach etc. Za chwilę różnobarwne kwitnienie świata:)

Święta Wielkanocne 2009 nie zakończyły się happy endem. Ogrom nieszczęść na przepięknej ziemi włoskiej, która "się zatrzęsła". Niewyobrażalny ból tysięcy ludzi. U nas powodzie, płonące ofiary w Kamieniu Pomorskim oraz trzydniowa żałoba narodowa...

No i już po świętach. Śmiało budzi kwietniowe słońce, ale w nas chyba coś się zacina, walczy, usypia, zatraca? Krótko mówiąc nie wiadomo co się właściwie dzieje. Ale zapewne tykają zegary i biją nieuchronnie. Nie ma co liczyć na ich niepunktualność. Tu rytmiczne odmierzanie czasu...

Kolejny, zwykły dzień. Zwyczajność zachwyca! Zapach wiosenno-letniego prania, pełen zadumy i słońca. Biegające po placu zabaw dzieci rozdają energię światu. Które to już pokolenie pod oknami wyrasta? Która wiosna rozkwita i o czym ten ptak śpiewa? Tak, tak, nie wiadomo co się właściwie dzieje? Nałogi cywilizacji XXI wieku nie są tak bardzo bezpieczne?
A gdzie ta prosta droga?

Na chwile rozterki najlepsza rozmowa z przyjacielem i pierwsza dziesiątka kilometrów na rowerowym liczniku. Niech tam. Lepiej zbierać "ulotne kamyki", mknąć tak przed siebie i doganiać własny oddech w bezmiarze powietrza. Uciekać. Od "wczoraj", pracocholizmu i tęsknot ukrytych. Nic nie da umartwianie się odciskami z dnia wczorajszego. Trzeba kiepskie obuwie formować, naprawiać, zmieniać. Nie ma też potrzeby, by myśleć o chmurach jutra. Cóż, mogą jedynie przysłonić dzisiejszą pogodę.

Chętnie odrywam się od realnych klimatów. "Dawno, dawno temu w odległej krainie było sobie niewielkie królestwo. Szczęśliwe, spokojne i bogate w tradycje..."

Tak rozpoczyna się baśń charytatywna pt."Kopciuszek i krasnoludki" do udziału w której, wraz ze znanymi osobistościami Zagłębia, zaprosiła i mnie, pani europoseł Małgorzata Handzlik (tu podobne przedsięwzięcie). Premiera w Dni Będzina (22 maja) w Teatrze Dzieci Zagłębia o godz. 16:00 oraz 20:00. Zapewniam, zabawa będzie przednia:) Już dzisiaj polecam i zachęcam do zakupu biletu-cegiełki na rzecz specjalistycznego sprzętu dla oddziału noworodków będzińskiego szpitala. Partnerem projektu jest Stowarzyszenie Dzieciom Będzina.


[powrót]

Komentarze:

Brak komentarzy

Dodaj komentarz:
ilość odwiedzin:  3378236