Halina Rybak-Gredka

Przeskocz nawigację.

(01-02-2009, 15:34) Przypływy

"Skrót do osiągnięcia wszystkiego w Twoim życiu brzmi: być i czuć się szczęśliwym teraz!" Rhonda Byrne

Pływy morskie to regularnie powtarzające się podnoszenie i opadanie poziomu wody w oceanie. Istotą są tu siły grawitacyjne Księżyca i Słońca, częściowo również siła odśrodkowa wywołana obrotem Ziemi. Przypływy łączą się z nadmiarem i obfitością.

Każde miejsce naszego świata jest takie inne. Każde morze zaprasza na inną wodę. Irish Sea. Patrzę dziś na przybrzeżne wody. Szaro-bure pełne piasku fale wdzierają się na strome schody, które w czasie odpływów prowadzą na rozległe plaże. Otulają spienioną bryzą potężne mola. Dostosowują się do kształtów. Jedna po drugiej pną się w górę wypełniając przestrzeń. Wspierają potęgę miasta. Wzbudzają respekt wśród spacerujących turystów. Demonstrują siłę popartą mocą oceanu.

Być może gdzie indziej piękniejsze są przypływy. Skąpane w słońcu. I jak księżycowa melodia urzekają nocą. Być może. Ale najważniejsze jest tu i teraz.

Dumam, a czasu tak wiele. Moje ferie obfitują w przypływy, bo prawo przyciągania działa w każdym zakamarku ziemi. Pytanie tylko czy chcemy aby nam przybywało? Czy chcemy przyciągać coś jeszcze do swego życia? Zapewne tak. Ale czy działania zgodne z tymi pragnieniami? Czy odzwierciedlają oczekiwania? Czy jest aby w naszym życiu miejsce na przypływy?

Emisje dostosowują się do sygnałów. A odbiory na tej samej fali. Tylko czy myślę sobie, że jestem dość wartościowa i ważna? Czy mam przekonanie, że zasługuję na wiele? Na zdrowie i dostatek, na radość, szczęście, szacunek i powodzenie? Czy mam wewnętrzną pewność, że Ja zasługuję na miłość?

Daj sobie więcej. I wypełnij się po brzegi. Bo dość jest wszystkiego dla wszystkich. Myślenie kategoriami poświęceń i wyrzeczeń jak odpływająca fala gdzieś znika i znika. Bo tylko nadmiar przeleje się mimowolnie i lekko rozpłynie wokół...


[powrót]

Komentarze:

Brak komentarzy

Dodaj komentarz:
ilość odwiedzin:  2953329