Halina Rybak-Gredka

Przeskocz nawigację.

(22-01-2009, 19:58) Liścik

"Kto panuje nad innymi, może jest i silny, ale ten, kto jest panem samego siebie, jest jeszcze mocniejszy." Lao Tsu

Tak oto dobiegł końca maraton pierwszego szkolnego semestru. Wkrótce zimowe ferie. Zacznę je wprawdzie z przewlekłym zapaleniem krtani, ale jednocześnie z poczuciem dobrze wypełnionych obowiązków. Zresztą pod koniec było już tylko kolorowo i bajkowo:)

W wirze spraw nie było zbyt dużo czasu na westchnienia. I dobrze. Ważne, że właściwie zaprogramowany biokomputer. I metaprogramy. Czyli codzienne działania plus wewnętrzna całość równa się konieczna spójność.

To działa. Tak naprawdę człowiek może być biedny jak mysz kościelna, ale żyjąc w zgodzie z własnymi wartościami uzyskuje poczucie spełnienia.

Wszyscy, którzy robią sporo dobrego, wiedzą, że zadowolenie jest po drugiej stronie frustracji. Trzeba tylko przejść na tę drugą stronę. Każdą porażką traktować jak doświadczenie. Lekcję. Nie pocić się nad drobiazgami. Ufać. I pamiętać, że tak naprawdę, to wszystko są drobiazgi. A sens każdego wydarzenia, to sens jaki Ty temu wydarzeniu nadajesz.

Jeszcze dziś liścik następującej treści:
To wszystko jest od kogoś, kto dba o Ciebie. I kto ma nadzieję, że pewnego dnia i Ty wystarczająco zadbasz o siebie samego. Na tyle by pomagać innym. I pomnażać wartości tego świata. "Jeśli tylko umiałbyś wystarczająco kochać, byłbyś najsilniejszym człowiekiem na świecie".

No to na razie:) Za kilka dni zasłużony odpoczynek. Za kilka dni nad irlandzkim morzem...


[powrót]

Komentarze:

Brak komentarzy

Dodaj komentarz:
ilość odwiedzin:  2953326