Halina Rybak-Gredka

Przeskocz nawigację.

(27-11-2008, 17:40) Słowo

"Kiedy jest nam ciepło na sercu, nie ważymy słów." H. Ch. Andersen

Słowo do moich uczniów

Dni mijają szybko i sporo się dzieje. Bieżący rok szkolny jest, dla nas rokiem jubileuszowym, a to zobowiązuje. Wiele lat dobrej edukacji, inwestycji, umacniania tego, co dobre doprowadziło łagiską szkolę do obecnej, dobrej kondycji.

W dalszym ciągu działać trzeba z troską i odpowiedzialnością. Wspólnie tworzyć „szkołę żywą”, promującą pozytywne postawy i stawiającą na ciągły rozwój. Pomnażać przykłady dobrej praktyki. W każdym zakamarku "ocieplać klimat" i wspierać się w twórczej aktywności. Działać zespołowo, a przede wszystkim utożsamiać się z placówką. Bo to przecież jest nasza szkoła!

Przełom roku jest dobrym czasem na pracę typu "pomimo przeciwności...". Uczniowska szczerość i spontaniczność, to dla dorosłych bezustanna lekcja. Jesteście pełni entuzjazmu. Rozwijacie się. Potraficie się wspierać i dodawać sobie odwagi. Mówicie tak zwyczajnie: "Hej ty tam! Co robisz? Świetnie sobie radzisz! Nie trać czasu na skarżenie się i zniechęcanie". To wyjątkowa i magiczna wartość.

Dobrze jest umieć motywować siebie samego, bo największa siła pochodzi z wewnętrznego przekonania. A przyjęcie postawy innej niż własna odpowiedzialność w żaden sposób nie polepszy naszej sytuacji. Jednak wczuwanie się w sposób myślenia drugiego człowieka, uświadamianie sobie, co go wzrusza, z jakiego powodu cierpi, za czym tęskni i jaki tkwi w nim potencjał czyni nasze życie bogatszym i wartościowszym. Każdy dzień, każdy przeżywany moment może go zwielokrotnić...

I jeszcze kilka życzeń: myśl właściwymi kategoriami, używaj pozytywnych słów, bądź człowiekiem zdyscyplinowanym, bądź odpowiedzialna(y), szukaj sobie właściwych przyjaciół, ciągle zamieniaj swe słabości w atuty, idź także następny kilometr, przeżywaj swoje życie w zaufaniu i nigdy się nie poddawaj.

[powrót]

Komentarze:

Brak komentarzy

Dodaj komentarz:
ilość odwiedzin:  3113500