Halina Rybak-Gredka

Przeskocz nawigację.

(05-11-2008, 17:30) Nasza moc

Umiejętność kochania to największa moc, jaka w Tobie tkwi .

„Śmiać się często i szczerze; zyskać szacunek inteligentnych ludzi i podziw dzieci; zasługiwać na dobrą ocenę uczciwych krytyków i cierpliwie znosić zdradę fałszywych przyjaciół; doceniać piękno, znajdywać w bliźnich to, co najbardziej wartościowe, pozostawić po sobie świat nieco lepszym, czy to w postaci zdrowego dziecka, alejki w ogródku, czy uzdrowionej sytuacji społecznej; mieć świadomość, że choćby jedna ludzka istota odetchnęła lżej dzięki temu, iż my istnieliśmy na tym świecie – na tym właśnie polega sukces.”R.W. Emmerson

5 listopada 2008 roku: historyczny wybór 44 prezydenta USA. Emocje i spekulacje. Szczypta magii, apokalipsy.

A życie przenosi dalej i dalej. Toczy się powszedni dzień. Raz po raz spotyka się kogoś przebudzonego, otwartego na życie, uśmiechniętego do drugiego człowieka. Realizują się marzenia. Tworzą wizje: mniejsze, większe i z przesłaniem dla świata. Narasta ładunek wewnętrznej siły, która jest niebywałą potęgą. Rośnie moc patrzenia, przeżywania, rozumienia, czucia.

Wiele jest płaszczyzn, emocji, dzięki którym nasza perspektywa jest ciekawa i oryginalna. Ale jakże wyjątkowy ładunek emocjonalny ma nasza siła. Steruje wewnętrznym królestwem: procesami myślowymi, zachowaniami, reakcjami. Z niej rodzi się działanie. Potem są rezultaty. Prawdziwą siłą dzielimy się z ludźmi, nikomu jej nie narzucając.

Pytanie, czy tylko chcemy uruchamiać swój mózg równie umiejętnie jak Spielberg, gdy opracowuje swoje scenariusze? Dzień po dniu wkładać wszystko, co mamy, we wszystko co robimy?

Jest wiele czynników wspierających tych najbardziej aktywnych. Są to m.in.: pasja, która nadaje życiu siłę, treść i sens; wiara, która czyni cuda; rozwój osobisty i pomnażanie talentów; system przekonań, dzięki któremu tak łatwo odróżnić dobro od zła; energia, taka, co nie pozwala na powłóczenie nogami a odrywa od ziemi; komunikacja, mosty porozumienia i żywe więzy z ludźmi u podłoża, których jest zakamarek serca.

O tak! Umiejętność kochania to największa moc, jaka w Tobie tkwi...

Pozdrawiam najserdeczniej:)


[powrót]

Komentarze:

05-11-2008, 20:46 Jacek Golonka

Niezła jest też nieumiejętność niekochania... :):):)
Dodaj komentarz:
ilość odwiedzin:  2423801