Halina Rybak-Gredka

Przeskocz nawigację.

(03-11-2007, 09:11) Kolorowo

"Można stać nieruchomo w nurcie strumienia, ale nie w ludzkim świecie", w dziecięcym świecie...

Kolejny raz Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny za nami. Sobota 3 listopada wita wraz z pięknym słoneczkiem i nieustającymi kolorami jesieni. Dalszy ciąg długiego weekendu trwa...

Budzę się jak zwykle niepoprawnie zachwycona. Aż zadaję sobie pytanie czy to, aby normalne? Naukowcy piszą, że „Starsi ludzie są szczęśliwsi, lepiej kontrolują emocje. Jest to powiązane z indywidualnym poczuciem czasu. Starsi ludzie są świadomi tego, że życie nie trwa wiecznie i że mają przed sobą określoną ilość czasu, dlatego wiedzą, że muszą go dobrze przeżyć.” No to wszystko w normie, potwierdzonej przez naukowców:)

Nadrabiam zaległości w domu. Aktualizuję strony internetowe. Nadrabiam zaległości w pracach biurowych Stowarzyszenia Dzieciom Będzina. Skrzydeł dodaje mi przekazany pocztą elektroniczną ważny komunikat z Ministerstwa Finansów, dotyczący konieczności zgłoszenia do urzędu skarbowego numeru konta bankowego SDB do wpłat 1%.

Jeeest! Od 2008 roku obowiązują nowe zasady przekazywania 1% podatku dla organizacji pożytku publicznego: na wniosek podatnika zrobią to urzędy skarbowe. Muszą one jednak znać numer konta bankowego, (potwierdzonego przez bank), na które mają przekazać zadeklarowane przez podatników wpłaty.

Ministerstwo Finansów prosi więc wszystkie OPP, w tym Stowarzyszenie Dzieciom Będzina, aby do 20 listopada 2007 złożyć naczelnikowi urzędu skarbowego, właściwego ze względu na siedzibę organizacji, informację o numerze rachunku bankowego, na który urząd będzie przekazywał wpłaty.
I co jeszcze niezmiernie ważne i dobre! "Liniowcy" mają już też wreszcie prawo przekazywać swój 1% dla organizacji pożytku publicznego!

Ach ta poczta elektroniczna. Same dobrodziejstwa. W tym i tak ciepłe słowa: „W jesiennym, listopadowym słońcu Twoja wiosenna twarz jest jedną wielką promiennością. Szczęśliwi, których ta promienność ogrzewa”. Wpatruję się w „serce róży”...

Ale teraz do dzieła. Zwykłe krzątanie i porządki. Z kuchni pachnie już bigosem, a jeszcze jabłka czekają na swoje miejsce w domowym cieście.

Miłego wypoczynku przy ulubionych zajęciach życzę! Pozdrawiam wszystkich:)

Acha, zapraszam do licytacji SDB_dzieciom


[powrót]

Komentarze:

18-11-2007, 18:38 Jacek Golonka

Każdy człowiek ma nawet kilku swoich aniołów. Ja specjalnie się nie obrażę, jeśli tych pozostałych nie zauważycie...
18-11-2007, 18:12 My...

Znamy panią dopiero niecałe 3 miesiące, a mamy wrażenie, że ta znajomość trwa od zawsze...
Wprawdzie 3 miesiące to nie długo, a jednak w tak krótkim czasie zyskała pani nasze zaufanie...
Czasami zastanawiamy się czy pani jest człowiekiem, czy może aniołem?
Dzięki pani inaczej patrzymy na świat, we wszystkim staramy się dostrzec zalety, inaczej podchodzimy także do szkoły, która stała się naszym drugim, trochę większym domem.
Dziękujemy pani za wszystko!
18-11-2007, 15:39 HRG

Dziewczyny jesteście wspaniałe. Dziękuję za Wasze ciepełko:) Obyście jeszcze długie lata czuły tak dobrze i serdecznie jak teraz czujecie...
18-11-2007, 11:42 My...

„W jesiennym, listopadowym słońcu Twoja wiosenna twarz jest jedną wielką promiennością. Szczęśliwi, których ta promienność ogrzewa”.

Ten cytat dotyczy pani!
Pani jest jedną wielką promiennością, a my jesteśmy szczęśliwe, gdy na panią patrzymy i cieszymy się razem z panią, choć same nie wiemy z czego...
Dodaj komentarz:
ilość odwiedzin:  2181969