Halina Rybak-Gredka

Przeskocz nawigację.

(15-09-2007, 19:07) Dobra praca

„U zdrowych ludzi obowiązek i przyjemność są tym samym, jak również praca i zabawa, własna korzyść i altruizm, indywidualizm i bezinteresowność. Abraham H. Maslow

Dwa ostatnie tygodnie bardzo pracowite, całe dni wypełnione nowymi obowiązkami. Kompletny brak wolnych chwil. Ale z radością spełnienia. Nie da się tego opisać w krótkiej notce. Ile spotkań z ludźmi! Wachlarz spraw, szczegółów organizacyjnych, nowych czynności. Był już nawet pierwszy, służbowy wyjazd szkoleniowy do Warszawy w doborowym towarzystwie:)

Jedno jest pewne. Ta praca i ci ludzie, to jak najbardziej pozytywny obraz. A uczucie wewnętrznego bogacenia się daje przeogromną siłę i wolę życia. To dla mnie diametralny zwrot. Po latach trudnych, niesprzyjających warunków w pracy zawodowej przychodzi autentyczna radość. Nowa, jasna rzeczywistość.

To naprawdę wielkie szczęście w życiu człowieka, móc powiedzieć – lubię swoją pracę. Wstawać rano z łóżka i cieszyć się z tego, że się idzie do pracy! Nie sądziłam, że będzie mi jeszcze to dane. Praca, która daje radość jest skarbem absolutnym. W końcu to, co najmniej 1/3 naszego życia.

Życzę tego każdemu z Was. I życzę wielu środowiskom, szczególnie oświatowym, tak cudownej atmosfery pracy, tyle autentycznej ludzkiej serdeczności, ciepła, zaufania, mądrej miłości.

Dziękuję, dziękuję, dziękuję...

15 września. Deszczowa sobota. Dwa tygodnie po inauguracji. Dzień po tragicznej, w bieszczadzkich lasach, śmierci trójki dzieci, małych czeczeńskich uchodźców. Czas polskiej kampanii wyborczej z codziennymi „kwiatkami”.

Czytam kolejny fragment ”Modlitwy i rozważań na każdy dzień” Jana Pawła II. Dziś do Matki Pocieszycielki: „Pocieszaj wszystkich tych, którzy są wyposażeni we władzę i ponoszą odpowiedzialność cywilną i religijną, społeczną i polityczną, aby zawsze i wyłącznie celem ich było wspólne dobro i integralny rozwój człowieka, (…) którzy noszą na ciele i duszy rany spowodowane przez dramatyczne sytuacje i wypadki (…) młodzież, która czuje się wyobcowana i nieufna; wszystkich tych, którzy czują w sercu palącą potrzebę miłości (…) spraw, aby wszyscy zrozumieli, że tajemnica szczęścia znajduje się w dobroci (…)”

Życzę Wam dobrego dnia. Ciepłych dni! Słoneczka wesołego - kochani:)

[powrót]

Komentarze:

29-09-2007, 18:43 HRG

Martyna - dzięki:) Również Tobie życzę wiele zadowolenia i sukcesów w nowej szkole, abyś znalazła w niej wiedzę, przyjaciół i zrozumienie nauczycieli. Pozdrawiam!
28-09-2007, 16:12 Martyna M (maka4@op.pl)

Gratuluje nowej pracy i życzę Powodzenia!!
20-09-2007, 06:06 HRG (halinarg@op.pl)

Klaudia, napisałam do Ciebie e-maila. Mam nadzieję, że adres aktualny:)
16-09-2007, 19:50 klaudia koziara

życze powodzenia w nowej pracy i serdecznie panią pozdrawiam dziękuje za te kolonie były naprawde super :)
Dodaj komentarz:
ilość odwiedzin:  3113545