Halina Rybak-Gredka

Przeskocz nawigację.

(16-06-2007, 08:58) Dystans

"Tylko praca daje okazję odkryć nam nas samych, pokazać to, czym naprawdę jesteśmy, a nie tylko to, na co wyglądamy." Joseph Conrad

Witam po 5-dniowej wyprawie w Lasy Janowskie, którą odbyłam wraz z 40 osobową grupą uczniów klas piątych i szóstych oraz z dwiema koleżankami nauczycielkami. Ogrom wrażeń. Nowe i stare doświadczenia. Podróże kształcą:)

Pełna koncentracja na naturze. Kontemplacja niezwykłego krajobrazu, powietrza i słońca. Zatrzymanie na przestrzeni wokół siebie.

Obserwacja dzieciaków oraz ich nawyków, charakterów. Odsłona. Wpływanie na skomplikowane twory młodej wyobraźni, szlifowanie komunikacji interpersonalnej, tak często wołającej o pomoc...

Kolejny raz przeglądam 300 zdjęciowy album. Zdjęcia mówią wszystko o wyjątkowej atrakcyjności tej zielonej szkoły. Jeszcze dziś w nocy powstanie ostatnia, wykonana przeze mnie na stronie internetowej SP 1, szkolna galeria zdjęć z opisami. ZAPRASZAM

A po powrocie? Docenienie wygód cywilizacji i życia, na co dzień. Sporo dobrych spraw oraz miłych wiadomości. Jednak w porze dużej agresywności meszek, komarów i much dołączają także osy i szczurki różnej maści...

I tak oto ostatni tydzień przed wakacjami. I tak oto świętuję 25 lecie swojej pracy nauczycielskiej. Mogę powiedzieć, że już poza za mną cztery szkoły podstawowe, liceum i dom dziecka. Może w jakiejś notce pokuszę się o podsumowania.

Przede mną nowa odpowiedzialność, praca w charakterze dyrektora zespołu szkół. Czyli pełnienie kolejnej służby, która z pewnością przyniesie korzyść i placówce i ludziom z nią związanym.

A póki, co cieszę się z listu byłej uczennicy, który jest piękną nagrodą za wiele trudów tego 25 lecia:

„Droga Nauczycielko. Dziękuję za zainteresowanie moimi sukcesami i porażkami, planami i marzeniami, jakie Pani wciąż, po tylu latach, okazuje. Za każdym razem, gdy wspominam swoją edukację w szkole podstawowej, przypominam sobie świetną zabawę i miło spędzony czas oraz mnóstwo rozwoju, jakie Pani nam zagwarantowała - przecież np. te teatrzyki, to było nie tylko kilka wersów nauczonych na pamięć, lecz nauka współpracy, doskonalenia siebie, poznania świata.
Niedawno temu zdawałam maturę. Egzaminy trwały cały miesiąc i były dla mnie prawdziwą próbą charakteru. Teraz oczekuję na wyniki - zgodnie z rozporządzeniem ministra będę je znała 29 czerwca i składam aplikacje na studia. (...)
Z różnych stron dochodzą do mnie sygnały o Pani szerokiej działalności na rzecz dzieci. Chciałabym Pani pogratulować sukcesów i życzyć dalszych. Pragnę dodać, iż za każdym razem, gdy słyszę o Pani działalności jestem dumna, że taka osoba była moją wychowawczynią i nauczycielką.
Teraz mam troszkę wolnego czasu i relaksuję się po okresie napięć i niepokojów Do rychłego usłyszenia.”

A dla Was myśl tego dnia: „Wszystko może nam przynieść radość, jeśli tylko postaramy się, żeby tak było.”

Pozdrawiam najserdeczniej...


[powrót]

Komentarze:

18-06-2007, 12:48 HRG (halinarg@op.pl)

Dedik? Jak zwykle miły i tajemniczy!?
18-06-2007, 12:07 dedik

"Przede mną (...) pełnienie kolejnej służby, która z pewnością przyniesie korzyść i placówce i ludziom z nią związanym."

Pani DYREKTOR skromna jak zwykle.
16-06-2007, 11:09 klaudia

super tam było zostałam bym tam dłużej
Dodaj komentarz:
ilość odwiedzin:  1977952