Halina Rybak-Gredka

Przeskocz nawigację.

(24-05-2007, 21:01) Bariery

„Tajemnica wielkich serc zawiera się niemal cała w słowie - wytrwać.” Viktor Hugo

Krótko, niemal telegraficznie. Całkowity brak czasu. Wielość spraw. I do przodu i pod górę. Dziesiątki popchniętych drobiazgów. I wielka kłoda. Urzędnicze niemożności na „drodze” społeczników. Ostudzić zapał? No cóż. Może nadchodzi czas głębokiej, osobistej refleksji.

Dokąd zmierzasz...?

Zawsze trzeba wytrwać? To, to nawet każdy harcerz wie? Jak wytrwać? Wygodnie ustawieni nie muszą sobie zadawać tego pytania. A niech to...

Przez ostatni okres nauczyłam się, że praca, praca i jeszcze raz praca to najlepszy sposób na nabicie sobie guza. Zwłaszcza jeśli natknąć się na wysokiej klasy urzędasa. Cóż mu tam społecznicy! Wariaci jacyś, czy co? Po co oni to robią?

Poczekamy, zobaczymy. III Będziński Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Wszystko będzie super. Na przekór. Niech tam urzędnicze, zacięcie...i krótkowzroczność...i wygodnictwo...a niech cię urzędasie!

Kończę, bo za chwilę dwie 17-latki z Litwy zawitają w moim domu na 5 dni. Wymiana młodzieżowa. Dni Będzina. I dni z miłymi gośćmi. Ciekawe:)


[powrót]

Komentarze:

29-05-2007, 21:00 Marcin

Spoko ja też się tego uczę cały czas.
28-05-2007, 23:00 Halina

Stawiane sobie od czasu do czasu, nawet te same pytania, pomagają w utrzymaniu orientacji i głównych wektorów działań. Zwłaszcza gdy zdarzą się sytuacje zdumiewające, które stanowią odpowiedź piękną i jedynie sensowną:)
Dziś sypię głowę popiołem i na nowo odkrywam tę prawdę: dawać sobie prawo do prób i błędów, ale...przenigdy do przedwczesnych ocen...
:):)
28-05-2007, 21:14 Marcin

Quo Vadis? Oby do przodu... i opłaciło się wytrwać:)
Dodaj komentarz:
ilość odwiedzin:  3113536