Halina Rybak-Gredka

Przeskocz nawigację.

(28-03-2007, 10:51) Kolory szarości

Kolorowe balkony, kwiaty, balony, targi uliczne, barwny tłum, bramy pełne obrazów, rzeźb, żywych aktorów, ulicznych grajków, roztańczonych korowodów, eksplozji działań...

Dzisiaj fragmenty twórczej wizji. Powstał z niej autorski (Ja i Jacek) projekt z zakresu kultury na 2007 r. dla SDB Kolory szarości
No to obiecane fragmenty:)...

Minęło już ponad pół roku od chwili uroczystego otwarcia Ośrodka SDB „Jesteśmy razem”. A właśnie nadchodzi wiosna, która jest najbardziej oczywistym powodem do twórczej radości.

Co prawda dotychczas w „artystycznym zaułku” przy ulicy Modrzejowskiej wiele się już zdarzyło: sympatyczne grono młodych poetów i prozaików otaczał tam naprawdę wyjątkowy nastrój. A to za sprawą skrzypiec, wierszy, rozmów i wzajemnej życzliwości.

Młodzi twórcy pod życzliwymi skrzydłami opiekunów zyskali sporo nadziei, twórczej energii, tracąc przy tym, co nieco podskórnego smutku i niepewności. Takie są cykliczne Saloniki Literackie SDB.

Bo tak jest zawsze, gdy w miejscach spotkań ludzi pojawia się prawdziwe życie i gdy ze ścian salonu wyraziście przemawiają barwami i kształtami prace wybitnych artystów (Galeria w zaułku pod patronatem prof. Jacka Rykały).

Już w styczniu Stowarzyszenie Dzieciom Będzina ogłosiło konkurs literacki pod nazwą „Skoro świt…”. Konkurs ma charakter otwarty i utwory literackie są nadsyłane do 15 kwietnia 2007 r. Tematem prac są dzieci, ich przeżycia lub świat dziecięcej wyobraźni.

Naszym zamierzeniem jest wydanie książki pt. „Skoro świt…” z najlepszymi tekstami konkursowymi. Wyboru utworów dokona jury pod przewodnictwem poety Jacka Golonki. Na wyróżniających się autorów czekają także nagrody i możliwość publikacji utworów w unikalnej, wzruszającej książce.

Co salonowe – salonowi, a co uliczne – ulicy...
Kolory Szarości to: kolorowe balkony, kwiaty, balony, targi uliczne, barwny tłum, bramy pełne obrazów, rzeźb, żywych aktorów, ulicznych grajków, roztańczonych korowodów, eksplozji działań na placu sąsiadującej z Ośrodkiem „Jesteśmy razem” straży oraz dziecięcej radości nie tylko z powodu cukrowej waty i pysznego zagłębiowskiego żurku z „wielkiego kotła nadziei”.

Pobudzenie do życia, na co dzień szarych zaułków ulicy Modrzejowskiej, naznaczonej historią i tradycją. Ożywianie szarych miejsc spontanicznością i ekspresją animatorskiego działania. Zdumienie, zdumienie, zdumienie – radosne zdumienie!

A po chwili (zaledwie po kilku godzinach...), kolejna radosna odsłona. Żywy korowód barwnych postaci przemieści się na zamkowe wzgórze. Będzińskie, zamkowe wzgórze wprawdzie niejedno już widziało, także z udziałem SDB, a tym razem Estrada Młodości.

Swoją niepowtarzalną szansę artystycznej prezentacji zyskają młodzi muzycy, piosenkarze, tancerki i tancerze, aktorki i aktorzy, twórcy kabaretu, gwiazdy i gwiazdeczki.

Efekty estradowej prezentacji zostawią swój ślad w postaci muzycznej płyty. Gdyby zapytać serca, co jest wieczne – to ono odpowie, że czysta liryka...

Płyta Jasne nostalgie... będąca efektem wielomiesięcznej pracy wokalno – muzycznej będzie miała swą promocyjną oprawę w czasie jesiennego II Koncertu Artystycznych Wzruszeń.


[powrót]

Komentarze:

11-04-2007, 17:28 Lazi

Zapraszam Misiu, 2 czerwca, w samo południe na Modrzejowską...może zmadrzejesz:)
11-04-2007, 11:21 gratulacje

udało sie wyciągnąć trochę publicznego grosza. aż trudno uwierzyć, że ten bełkot wystarczył...
01-04-2007, 16:25 Lazi

Ach...zdumienie, zdumienie, radosne zduuuuumienie:)))))
Dodaj komentarz:
ilość odwiedzin:  2082833