Halina Rybak-Gredka

Przeskocz nawigację.

(27-01-2007, 11:36) Natura...

„Przejęty przejęty wszystkim
jakby nie miał skóry” Ryszard Kapuściński

Jest zima. Długo oczekiwana. Uwydatnia uroki bieli. Jednobarwna, czysta płaszczyzna uwodzi znużone szarzyzną oczy. Przepiękna nadbudowa miejskich zakątków. Chociaż na chwilę.

Otulone lasy. W spokojny sen udały się umęczone czekaniem drzewa. Urzekające choiny miękko wtulone w puchową pierzynkę.

Cichutko wietrzyku. Teraz cichutko. Ogołocone, wysmagane „liściaste” wreszcie odpoczną. Polany naznaczone dziś śladami natury. Ale sypiący śnieg szybko zasypuje tropy. Powietrze! Skute mrozem. Można oddychać. Pełną piersią.

Koić tęsknoty! Dary. Radość dla dzieci. Dary. Roziskrzone mrugają i spadają z nieba. Płynąć, tylko płynąć. W swoim rytmie...

Nie wszędzie jednak biało. Raczej ciemno i zgiełk w innym obszarze rzeczywistości. Tym naturalnym – nienaturalnym, dyplomatycznym - niedyplomatycznym, elitarnym - nieelitarnym, reprezentatywnym-niereprezentatywnym. Subiektywne spojrzenie na prawo i...

Zanik granic miedzy sacrum i profanum? A może jednak: „Każdy ma prawo do dwóch darów: trafiania do celu i błądzenia. W tym drugim przypadku zawsze znajdzie się ktoś mądry, kto sprowadzi na właściwą drogę.” Miejmy nadzieję!

...„Przejęty przejęty wszystkim jakby nie miał skóry”...
Tak zaczyna się jeden z Jego wierszy. Odszedł. Mistrz światowego reportażu literackiego. „Inny” odkrywca świata. Wrażliwy, niezwykle ciepły człowiek...

Gdzie w tak zmiennych klimatach najlepiej? Ja wybrałam Salonik Wieczór przy świecach. I talenty. Mistrzostwo świata. Skarby i nowy Power. Tak ziszczą się nasze literacko – muzyczne plany. Ale cicho sza na-ra-zie.

Teraz do dzieła z akcją 1%. I jeszcze...

Uściski i pozdrawiam:)


[powrót]

Komentarze:

28-01-2007, 18:35 Marcin

No włąśnie salonik...salonik, a o mnnie zapomniłaś:)

A tak serio to świetna ta myśl... muszę zapamietać: „Każdy ma prawo do dwóch darów: trafiania do celu i błądzenia"... moja Żonka powinna chyba nad tym się pochylić.

Pozdrawiam
27-01-2007, 21:54 Jacek Golonka

Prawdziwy ślad po człowieku...............odciśnie Ich jeszcze tysiące.......
Dodaj komentarz:
ilość odwiedzin:  1858984