Halina Rybak-Gredka

Przeskocz nawigację.

(28-03-2006, 18:04) Witalność

„Nie jesteśmy ograniczeni wiekiem. Upływające lata nas wyzwalają” Stu Mittleman

Idzie wiosna. Już deszczyk zamiast śniegu. Radość i blady uśmiech. Czuć jednak jakiś ciężar po długiej zimie. Przemęczenie. Po prostu...

Każdy zasługuje na witalność. Ma ona decydujący wpływ na nasze życie. „Ludzkie ciało jest najlepszym obrazem ludzkiej duszy”. Nie można poniechać dbałości o zdrowie i kondycję fizyczną. Nie można rozdzielać przeznaczenia fizycznego od przeznaczenia emocjonalnego i umysłowego. Biję się nieco w pierś, bo zdecydowanie nie pamiętam o tej prawdzie i raczej w ostatnich latach zapominałam o fizyczności...

Ideałem jest posiadanie zarówno zdrowia jak i sprawności fizycznej. To dwie różne rzeczy. Ala obydwie mają wpływ na samopoczucie, wygląd, poziom energii, jakość życia. Ta różnica jest, jak między ćwiczeniem aerobiku (dosłownie „z tlenem”) i anaerobiku (dosłownie „bez tlenu”), czyli miedzy wytrzymałością i siłą.

Często pogrążeni w stresie i usiłujący sprostać wciąż nowym, większym wyzwaniom, rzucamy się na system anaerobiczny - z większym obciążeniem serca. Nie mając nawyku systematycznych ćwiczeń, sama czasem próbuję nadrobić wszystkie zaległości za jednym razem. O zgrozo, bywam przekonana, że przyczyniam się w ten sposób do poprawy własnego zdrowia. No i jeszcze te głodówki...A kiedy wraca się do starych sposobów odżywiania, organizm szybko nadrabia. I co z tą dbałością o kilka zbędnych kilogramów, zwłaszcza w okolicy brzucha?

Zdałam sobie wreszcie sprawę ze swej ignorancji w tej, jakże ważnej dziedzinie. Zdrowie. Kondycja fizyczna. Jak nauczyć własny organizm spalania tłuszczu, by cieszyć się zdrowiem, dobrym wyglądem, energią i witalnością. Zagłębiam się w literaturze fachowej. Jest dobra wiadomość. Można to osiągnąć. Drobnymi krokami stawianymi codziennie. Z niechęcią o tym myślę, tłumacząc się sama przed sobą brakiem czasu. A jednak...
Warto by było...

Podobno arbitrem naszego zdrowia jest nie upływający czas, ale własna chęć prowadzenia zdrowego trybu życia. Wprowadzić nowy nawyk? Nowy test na konsekwencję. Wartościową konsekwencję. A w nagrodę wzrost własnego potencjału zdrowotnego.

Jeśli by już teraz przejąć kontrolę nad własnym ciałem, sprawnością, witalnością? Na „jesień” mogłoby być całkiem pogodnie. Opracować plan? Czyli właściwe odżywianie i regularne, odpowiednie ćwiczenia? Na razie dziesięciodniowy program.

Pozdrawiam:)


[powrót]

Komentarze:

24-09-2020, 12:39 JamesEmumn (oraltagus1985@mailbox24.top)

New search engine. - 1000 000$

But, numerous who "invest" don't study the area. Automated Trade Orders: In normal case, trade order functions are embedded in forex trading utility.
New search engine. - 1000 000
Money, money, money. Seems that on the go money is there, coloring intentions, facilitating commerce, and populating wishes and fantasies. And it seems that everywhere you people have more money troubles.
Dodaj komentarz:
ilość odwiedzin:  2424220